Почело јесење заседање Светог Архијерејског Сабора наше Свете Цркве

Саборним служењем Свете Архијерејске Литургије у манастиру Светог Архангела Михаила у Раковици данас је започело друго редовно заседање Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве у 2010. години.

После Службе Божије, којом је началствовао Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј уз саслужење Високопреосвећене Господе Митрополита Загребачко-љубљанског Г. Јована и Црногорско-приморског Г. Амфилохија и Преосвећене Господе Епископа Зворничко-тузланског Г. Василија, Источноамеричког Г. Митрофана, Жичког Г. Хризостома и Будимљанско-никшићког Г. Јоаникија, служен је парастос поводом прве годишњице од упокојења блаженопочившег Патријарха српског Павла.

Бираним речима сабраним архијерејима и благочестивом верном народу поред гроба блаженопочившег Патријарха Павла обратио се Вископреовећени Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије.

Извештај Информативне службе СПЦ