Тањуг: Министарство правде Србије тражи изручење Виловског од грчких власти

23. Март 2010 - 14:29

Тањуг 23. март 2010, Београд -- Министарство правде Србије упутило је надлежним органима Грчке молбу за изручење протосинђела Симеона Виловског.

Српски правосудуни органи траже Виловског ради вођења кривичног поступка пред Вишим судом у Београду. Виловски је ухапшен 11. марта у предграђу Солуна, по потерници српског Интерпола. Виши суд у Беогрду води истрагу против њега и власника грађевинског предузећа Епархије рашко-призренске "Раде Неимар" Предрага Суботичког, због сумње да су оштетили епархијски фонд за 350.000 евра.

Суботичком је прошле седмице притвор продужен за још месец дана, а саслушање првих сведока заказано ј за 31. март. Тог дана ће сведочити и благајник Епархије рашко-призренске Миливоје Марковић.