Ватерполо репрезентација Србије посетила манастир Грачаницу

24. Март 2016 - 13:54

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије дочекао је, у среду 23.марта, ватерполисте репрезентацје Србије у Лаври манастира Грачанице. Ватерполисти, чланови стручнога штаба и функционери ВСС у Грачаници су наставили "Турнеју шампиона" у склопу које су у Епархији рашко-призренској поред Грачанице посетили и Лепосавић и Косовску Митровицу.

Епископ Теодосије у улози домаћина упознао је посетиоце са историјом , али поред свега и изнад свега са огромним значајем грачаничке светиње за српски народ и православље уопште.

Након поклоњења манастиру и моштима у манастирској цркви цењени и драги гости су ручали у манастирској трпезарији. Заједно са ватерполистима били су и министар омладине и спорта г. Вања Удовичић. директор канцеларије за КиМ г. Марко Ђурић и политички представници срба са Косова и Метохије.

Ватерполисти и ВСС донирали су финансијска средства за помоћ и неометан рад Народних кухиња на Косову и Метохији на чему су Епархија рашко-призренска и Епархијска хуманитрана организација "Мајка Девет Југовића" веома захвални и благодарни.