Епископ Теодосије изразио најдубљу забринутост поводом Еулексових налога за хапшење Стевана Вуловића и Славише Ристића

1. Септембар 2014 - 13:08

Епископ Рашко-призренски Теодосије је изразио најдубљу забринутост поводом Еулексових налога за хапшење градоначелника Зубиног Потока Стевана Вуловића и бившег Председника ове општине Славише Ристића. Владика Теодосије је нагласио да је ова најновија одлука ЕУЛЕКС-а изазвала велику узнемиреност међу косовско-метохијским Србима и да не доприноси успостављању поверења и сарадње која нам је сада толико преко потребна. Зато је у циљу смиривања ситуације изградње поверења у мисију ЕУЛЕКС-а, посебно на северу Косова, неопходно да се постојећи проблеми разреше дијалогом, а не оптужницама које се у српском народу доживљавају као средство институционалног притиска.

Из канцеларије Епархије Рашко-призренске
Призрен-Грачаница, 1. септембар 2014.год.