Епископ Теодосије осудио инцидент у селу Велкинце код Гњилана

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

Епископ Рашко-призренски Теодосије јуче је у писму упућеном косовском муфтији г. Наиму Трнави најоштрије осудио инцидент у селу Влекинце код Гњилана где је једна особа српске националности оштетила минарет на џамији Исламске заједнице Косова.

Владика Теодосије је пренео изразе жаљења члановима Исламске заједнице који су повређени овим неразумним и вандалским чином. Према информацијама до којих је дошла Епархија Рашко-призренска починилац је психички нестабилна особа која је према изјави представника Косовске полиције била под дејством наркотика.

Српска Православна Црква изражава искрено уверење да овај изоловани инцидент неће нарушити комшијске односе између муслимана и хришћана у овом крају.

Епископ Теодосије придружио се апелу муфтије Трнаве да органи безбедности треба да предузму све мере како би сви верски објекти били адекватно заштићени, изражавајући иксрену посвећеност изградњи друштва заснованог на толеранцији и поштовању међу свим заједницама.

Дато у канцеларији Епархије Рашко-призренске
Призрен-Грачаница, 16. август 2016. год.