Aрхијерејска Литургија у манастиру Дубоки Поток

16. Фебруар 2014 - 22:32

Његово Преосвештенство Епископ Рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије, у недељу Блуднога сина, служио је свету Литургију у манастиру Дубоки Поток и овом приликом произвео досадашњег настојатеља манастира Дубоки Поток протосинђела Ромила у чин игумана.

Поред игумана Ромила, Епископу  су саслуживали и архимандрит Стефан игуман манастира Зочиште, протојереј-ставрофор Милија Арсовић, протојереј Милан Кевкић, протојереј Саво Шмигић и протођакон Зоран Гођевац.

Епископ Теодосије , након прочитаног Јеванђеља, беседио је о лепоти библијске приче ''О блудноме сину'' и великој моћи искреног покајања које радује и Небеса.

Светој Чаши  приступило је много деце која су заједно са родитељима присуствовали Литургији, а Епископ је након тога поучио све оне који се труде да живе врлинским животом, који посећују редовно Литургије и посте све посне дане да слободно на Литургијама приступају светом Причешћу.

Игуман Ромило са братијом, након свете Литургије, је угостио све присутне Трпезом Љубави.