Благодатни Огањ јерусалимски у манастиру Високи Дечани

Након што је Благодатни Огањ пристигао у манастире Грачаницу и Пећку патријаршију кренуо је пут Царксе Лавре Високих Дечана. Дечански монаси заједно са монахињама из манастира Успења Пресвете Богородице у Ђаковици и верним народом  дочекали су Благодатни огањ на улазу у манастирску порту и Литијски пошли у цркву.

У манастирској цркви у то време погашена су сва кандила и свеће, а Благодатни Огањ на Царским Дверима примио је архимандрит Сава игуман манастира Високих Дечана. Након што су прво пришли и узели Благодатног Огња дечански монаси су запалили свеће, кандила и полијелеј у цркви, да би након тога приступао и народ примајући Благодатни огањ и певајући „Приђите примите светлост од Незалазне Светлости и прославите Христа Васкрслог из мртвих. Δεύτε λάβετε φως εκ του ανεσπέρου φωτός και δοξάσατε Χριστόν τον αναστάντα εκ νεκρών“.

Након што су сви приимили благослов Благодатног огња служено је Вечерње богосужење.