Братски састанак свештенства митровичког архијерејског намесништва

4. Април 2012 - 12:59

Епископ Рашко-призренски Теодосије одржао је данас братски састанак са свештенством митровичког архијерејског намесништва у парохијском дому храма Св. Димирија у С. Митровици. Ово је последњи у низу братских састанака Епископа Теодосија са свештеницима архијерејских намесништава ЕРП који се традиционално одржавају у току Великог поста. На састанку је разговарано о текућим питањима и активнијег рада парохијског свештенства.

Као и на претходним састанцима са свештенством Владика је нагласио потребу да Црква ради на превазилажењу постојећих политичких подела међу Србима на Косову и Метохији и међусрпском помирењу. Улога Цркве јесте да свој верни народ повезује на темељима евхаристијске заједнице у Христу, а не да се поставља идеолошки и политички.