Духовни семинар у Грачаници: На тему ''Васкрсење Христово услов за наше спасење'' говорио епископ ремезијански г. Андреј викар Патријарха српскога

21. Март 2014 - 19:52

Духовни семинар који се одржава у Грачаници свакога четвртка настављен је и ове седмице. На тему ''Васкрсење Христово услов за наше спасење'' говорио је Његово Преосвештенство епископ ремезијански господин Андреј викар Патријарха српскога. Владика Андреј, који је замонашен у манастиру Високи Дечани руком блаженопочившег Патријарха Павла, тада Епископа рашко-призренског, није крио колику љубав осећа према Косову и Метохији али и колике га везе и успомене вежу за свету српску земљу. Својим предавањем, базираном на великом духовном и предавачком искуству,  Епископ Андреј је слушаоцима, међу којима су били професори и ђаци Призренске богословије, приближио Тајну Васкрсења Христовог и на изузетан начин објаснио вернима значај Васкрсења Христовог за спасење човека.

Трудом, љубављу и благословом Епископа рашко-призренског и косовско-метохијског Теодосија духовни семинар се одржава свакога четвртка у Дому културе Грачаница са почетком у 19 часова. Организатори предавања су Епархија рашко-призренска и косовско-метохијска и Дом културе Грачаница.

Информативна служба Епархије рашко-призренске преноси предавање владике Андреја

This text will be replaced

Предавање Владике Андреја