Духовни семинар у Грачаници: '' О молитви'' говорио протосинђел Иларион

6. Март 2014 - 23:28

Као што је раније најављено, у четвртак 6. марта, одржан је наставак духовног семинара који организује Епархија рашко-призренска у сарадњи са Домом кулуре Грачаница.
Благословом Епископа рашко-призренског и косовско-метохијског Теодосија предавање ''О молитви'' одржао је протосинђел Иларион настојатељ манастира Драганац. Из свог богатог духовног искуства и своје монашке ризнице знања отац Иларион је слушаоцима изнео веома корисне савете и поуке које ће свима користити при устројству и одржању свог духовног живота.

Његово Преосвештенство Епископ Теодосије је благословио почетак и крај  духовне вечери и најавио предавање за следећи четвртак када ће тема бити ''Покајање и Света Тајна исповести''.

Подсећамо да је Епархија рашко-призренска у сарадњи са Домом културе Грачаница започела циклус предавања у оквиру духовног семинара који ће разматрати разноразне теме из Православне духовности и културе. Предавања се одржавају сваког четвртка у Дому културе Грачаница са почетком у 19 часова.

Инфоративна служба Епархије рашко-призренске преноси предавање оца Илариона.

This text will be replaced

Предавање Протосинђела Илариона