Духовно сабрање у Призрену

5. Септембар 2016 - 18:41

Његово Просвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије, у недељу 4. септембра,  служио је свету Литургију у Саборном храму светог великомученика Георгија у Призрену. Епископу Теодосију су саслуживали високопреподобни архимандрит Сава игуман манастира Високи Дечани са великим бројем свештеника и свештеномонаха епархије рашко-призренске као и свештеници који су у Призрен пристигли из неколико епархија  СПЦ да би Литургијски обележили 50. годишњицу завшетка Богословије.
У току Литургије изговаране су молитве за призив Светог Духа, односно молепстије наше Цркве на почетку школске године за благословен рад и труд ђака и професора Призренске богословије.

По завршетку свете Литургије сви сабрани су заједно посетили манастир светих Архангела и одржали помен на гробу цара српског  Душана Немањића.