Епископ Јустин служио свету Литургију у манастиру Црна Река на празник преподобног Петра Коришког

18. Јун 2014 - 12:40

У манастиру Црна Река свечано је прослављен празник Петра Коришког Чудотворца. Свету Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ тимочки и новоизбрани Епископ жички Г. Јустин. Овом приликом Епископу Јустину саслуживао је високопреподобни Архимандрит Тихон игуман Лавре Студеничке са свештенством и монаштвом епархије рашко-призренске у присуству верног народа који се окупио у црноречкој светињи.

Епископ Јустин је монашки живот започео 1980. године у манастиру Црна Река, где је примио монашки постриг 1983. године од Епископа рашко – призренског Павла, потоњег Патријарха српског.

Пред сам крај Литургије Епископ Јустин је благословио славско жито и колач, а након тога се присутном верном народу обратио пригодном беседом.

Црноречка братија на челу са својим игуманом Архимандритом Јованом су за све госте приредили богату славску трпезу. Као и сваке године празник Св. Петра прилика је да се верници окупе око чудотворних моштију овог светитеља и у црноречкој пештери узнесу молитве Богу.