Епископ Рашко-призренски Теодосије учествовао у прослави празника Св. Петра Цетињског Чудотворца у Цетињском манастиру

30. Октобар 2013 - 23:20

Празник Светог апостола и јеванђелисте Луке – Лучиндан и Светог Петра Цетињског Чудотворца прослављен је данас молитвено и свечано у Цетињском манастиру. Свету архијерејску литургију служили су Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски Господин Амфилохије и Господа Епископи умировљени захумско-херцеговачки Атанасије, будимљанско-никшићки Јоникије, рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије, уз саслужење великог броја свештенства и уз молитвено учешће многобројних вјерника са Цетиња и из других крајева Црне Горе, Косова и Метохије и Херцеговине.

Опширније на сајту Митрополије Црногорско-приморске http://www.mitropolija.com/slava-cetinjskog-manastira/