Епископ Теодосије - Нови манастири и цркве су место радости - прва архијерејска литургија у новооснованом манастиру Св. Димитрија у Сушици код Грачанице

22. Јул 2019 - 15:19

“Нови манастири и цркве су место радости”

Епископ рашко-призренски Теодосије служио је јутрос прву архијерејску литургију у новооснованом манастиру Светог Димитрија у Сушици код Грачанице, пред неколико десетина верника и деце он је говорио о значају свете литургије као и о нашем приносу Богу који од нас тражи да на његову милост и доброту узвратимо љубављу и служењем према богу и ближњима.

„Зато ми Богу приносимо наше молитве да би господ нас погледао у нашем подвигу у нашем служњу", рекао је владика Теодосије, посебно истичући значај новооснованог манастира у који, по његовом благослову, живе настојатељица мати Ирина и монахиња Христина.

Осврнувши се на укупан положај нашег народа и цркве владика Теодосије је рекао:

„Тамо где се страда Бог је присутан, у страдању се окрећемо према њему и тражимо од Бога заштиту и помоћ. У време када неки одлазе са Косова и Метохије, не у вери и нади, већ у очајању, нови манастири и Црква су место наде и радости. Тако је овај манастир који је заживео попут свеће која треба да светли свима, укључујући и оне који су далеко ево у ово место сада долазе и они који никада нису чули за њега, захваљујући подвигу наших сестара, њиховој љубави и служењу Богу и ближњима“.

Храм Св. Димитрија подигнут на темељима цркве из 14. века обнављали су епархија и мештани заједно са свештеничком породицом протојереја Саве Шмигића. Храм је живописан, раније, је изграђен конак за народ а током протекле године саграђен је објекат за смештај монахиња чију изградњу је подржала Канцеларија за Косово и Метохију. Сестре манастира су за све госте приредиле трпезу љубави.