Епископ Теодосије освештао цркву Св. Петке у Церањској реци код Сочанице

10. Јун 2012 - 22:57

Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије данас је освештао новоподигнуту цркву Св. Петке у Церањској реци код Сочанице (северно Косово). Након чина освећења храма Владика Теодосије је одслужио Св. Литургију уз саслужење архијерејског намесника митровичког протојереја-ставрофора Милије Арсовића, игумана Сочаничког протосинђела Дамјана и још четири свештенослужитеља. За труд око подизања овог храма архијерејском граматом су награђени г. Жељко Боко из Њујорка, Марко Милетић из Београда и Владо Савић из Сочанице. Обраћајући се верном народу Владика је указао да подижући светиње сами себе освећујемо и уграђујемо у Цркву Божију. У Светој Литургији учествовало је монаштво из манастира Сочанице, Улија и Високих Дечана, као и верни народ из Лепосавића и околине.