Епископ Теодосије освештао првих 38 антиминса за манастирске и парохијске цркве у Рашко-призренској Епархији

26. Децембар 2011 - 13:46

Уз саслужење седам свештенослужитеља из Рашко-призренске и Осечко-пољске Епархије  Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије јуче је у храму Вазнесења Господњег у манастиру Високи Дечани освештао првих 38 антиминса за манастирске и парохијске цркве Епархије Рашко-призренске и на њима одслужио Св. Литургију. Епископ Теодосије служио је на освештаним антиминсима Св. Литургију и данас  уз саслужење Викарног Епископа Липљанског Владике Јована, двојице јеромонаха и ђакона. Након Св. Литургије и разговора са Епископом Јованом у вези предстојеће седнице Одбора за Косово и Метохију Св. Архијерејског Сабора, Владика Теодосије је отпутовао за Ђаковицу како би одслужио опело и сахранио новоупокојену Белку Мијовић, једну од пет ђаковичких старица.