Епископ Теодосије примио високу делегацију Италијанског парламента

Његово Преосвештенство Викарни Епископ Липљански Г. Теодосије примио је данас у манастиру Високи Дечани високу делегацију Италијанског парламента. Делегацију је предводио г. Стефано Стефани, председник Парламентарне комисије за иностране послове.

У разговору са италијанским парламентарцима Епископ Теодосије је говорио о проблемима са којима се суочавају Срби на Косову и Метохији, посебно у остваривању општих људских права и права на имовину. Владика Теодосије је поменуо да многе српске породице, посебно у Метохији, још не могу да поврате своју одузету или узурпирану земљу, што је један вид притиска на Србе да продају земљу. У наставку је разговарано о потреби заштите идентитета и имовине Српске Православне Цркве на Косову и Метохији.

Висока делегација Италијанског парламента налази се у посети Косову и Метохији, где је такође обишла и италијанске снаге у саставу КФОР-а.