Епископ Теодосије разговарао са Премијером Србије Александром Вучићем у Београду

18. Јануар 2016 - 20:08
БЕОГРАД (ТАЊУГ) - Председник Владе Србије Александар Вучић састао се данас са владиком рашко-призренским Теодосијем, а на састанку је договорено да Влада Србије помогне изградњу цркве у Дежеви и обнову манастира Бањска.

Како је саопштено из Немањине 11, премијер Вучић и владика Теодосије су разговарали о стању у тој епархији, ситуацији на Косову и Метохији и како би влада и Епрахија ускладиле и појачале своје активности у циљу опстанка народа на подручју јужне покрајине.

Премијер Вучић исказао је захвалност владики Теодосију за лични допринос и озбиљан и рационалан приступ у решавању проблема на подручју од посебног значаја који покрива Епархија рашко-призренска.

"Један од приоритета Владе Србије у наредном периоду биће очување српске културне и духовне баштине на Косову и Метохији", нагласио је премијер Вучић, стоји у саопштењу.