Епископ Теодосије служио Литургију у манастиру Високи Дечани - Полазницима Призренске летње духовне школе подељени сертификати

21. Јул 2019 - 14:52

Епископ Рашко-призренски Теодосије данас је служио Св. Литургију у манастиру Високи Дечани. Поред монаштва и верника у Литургији су учествовали и полазници друге Призренске летње школе са својим вероучитељима. Пре Св. Литургије крштене су четири студентикње, полазнице ове школе. Епископ Теодосије благословио је славско жито у част Св. Великомученика Прокопија - имендана дечанског монаха Прокопија. На крају Литургије Владика се надахнутим речима обратио студентима упутивши их на пример наших светитеља. Након славског ручка студентима се обратио духовном поуком игуман манастира архимандрит Сава, који им је с благословом Епископа Теодосија поделио сертификате за учешће у Призренској духовној школи.