Епископ Теодосије служио Св. Литургију у Лепосавићу на храмовну славу цркве Св. Василија Острошког Чудотворца

Данас на празник Св. Василија Острошког Чудотворца, Епископ рашко-призренски Теодосије служио је Св. Литургију у Лепосавићу, у храму посвећеном овом великом светитељу и просветитељу рода српског. Епископу Теодосију саслуживало је свештенство митровичког архијерејског намесништва и јерођакон Силуан из светогорског манастира Григоријата. У присуству бројног верног народа и политичких представника Срба на Косову и Метохији Владика је освештао и славски колач и пожелео благословен празник свима који се редовно у овом храму сабирају у славу Божију и молитвама Св. Василија Острошког. Данашње славље завршено је свечаним ручком.