Епископ Теодосије служио Св. Литургију у манастиру Високи Дечани

19. Јун 2011 - 19:00

Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије служио је данаас Св. Литургију у манастиру Високи Дечани. Владики Теодосију су саслуживали архијерејски намесник новопазарски протојереј-ставрофор Томислав Миленковић, игуман манастира Сопоћани протосинђел Теоктист, свештенослужитељи из новопазарског намесништвауз као и дечански свештеномонаси. На Св. Литургији Владика Теодосије је у чин ђакона рукоположио Зорана Гоћевца, вероучитеља у Новом Пазару. У Светој Литургији учествовало је педесетак верника, међу којима је била и родбина новорукоположеног ђакона. Обраћајући се вернима Владика Теодосије је указао на узвишеност свештеног служења и пожелео ђакону Зорану много успеха и благослова Божијих у његовом служењу олтару Господњем. Након Свете Литургије дечанска братија су за све присутне приредили ручак у манастирској трпезарији.