Епископ Теодосије служио Св. Литургију у манастиру Високи Дечани и у чин ђакона рукоположио вероучитеља Милана Станојевића

4. Март 2019 - 17:45

Епископ Рашко-призренски Теодосије данас је уз саслужење свештенства и монаштва Епархије служио Св. Литургију у манастиру Високи Дечани. На Светој Литургији Владика Теодосије је с благословом Његовог Преосвештенства Епископа Британско-скандинавског Г. Доситеја у чин ђакона рукоположио Милана Станојевића, иначе из Ораховца који је радио годинама као вероучитељ у Великој Хочи и однедавно је примљен у Британско-скандинавску Епархију. У светој Литургији учествовали су верници из више крајева Србије, Републике Српске, дијаспоре, као и родбина ђакона Милана. Владика је говорио у својој беседи о суду Божијем у светлу предстојеће Свете Четрдесетнице у којој ћемо се припремати за прославу сверадосног празника Васкрсења Христовог.