Епископ Теодосије служио Свету Литургију у Косовској Митровици

10. Фебруар 2014 - 15:11

Његово Преосвештенство Епископ Рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије  у недељу "Митара и Фарисеја " служио је свету Литургију у храму светог великомученика Димитрија у Косовској Митровици.  Његовом Преосвештенству саслуживали су архијерејски намесник косовскомитровички  протојереј-ставрофор Милија Арсовић, протојереј Станиша Арсић, протојереј Радета Дончић, јереј Александар Зафировић, протођакон Зоран Гођевац и ђакон Милан Јакић.

У беседи, након прочитаног Јеванђеља, Епископ је  је говорио о важности смирења, спознаје својих грехова и великој моћи искреног  покајања.

Након свете Литургије Епископ, свештеници и верни укрепили су се Трпезом љубави коју су припремили свештеници косовскомитровички са својим парохијанима.