Епископ Теодосије служио Свету Литургију у манастиру Драганац

15. Фебруар 2014 - 13:44

На празник Сретења Господњег, Његово Преосвештенство Епископ Рашко – призренски и косовско - метохијски Теодосије, уз саслужење свештенства и монаштва  гњиланског краја и уз учешће великог броја верника  служио је свету Литургију у манастиру Драганац.

Епскопу су саслуживали протосинђел Кирило сабрат манастира Драганац, протојереј Аца Ђурић парох великоропотовски, јереј Веља Стојковић парох стражачки, протођакон Зоран Гођевац и ђакон Александар Марковић.

Владика је у беседи говорио о значају празника Сретења Господњег и величанству сусрета Бога и човека.

Светој Чаши приступио је велики број верника међу којима највише деце, а након свете Литургије, настојатељ манастира Драганац, протосинђел Иларион са братијом уприличио  је Трпезу Љубави за све присутне.