Прослављена храмовна слава у Звечану; протојереј Богољуб Стевић одликован напрсним крстом

13. Мај 2012 - 23:51

Поводом храмовне славе цркве Св. Великомученика Георгија у Звечану, која се традиционално прославља у прву недељу после празника Светитеља, Св. Литургију служио је Епископ Рашко-призренски Теодосије уз саслужење свештенства митровичког архијерејског намесништва. На Св. Литургији Владика Теодосије је у знак признања за несебично залагање у пастирском служењу у чин протојереја ставрофора произвео пароха звечанског Богомира Стевића.

Након Св. Лилтургије Епископ је освештао нову салу парохијског дома. Данашњи празник прославља се и као слава општине Звечан па је и овом приликом Владика Теодосије у присуству општинског руководства на челу са председником општине Звечан др Драгишом Миловићем благословио и преломио славски колач у част Св. Великомученика Георгија.