Епископ Западно-амерички Максим посетио Призренску богословију и служио Св. Литургију у саборном храму Св. Ђорђа

14. Фебруар 2019 - 11:40

Са благословом Епископа Рашко-призренског Теодосија, који се ових дана налази у посети Епархији канадској, Призренску богословију и Србе на Косову и Метохији посетио је и ове године Преосвећени Епископ Западно-амерички Максим. Посета Епископа Максима царском Призрену, манастиру Светих Арханђела, Призренској богословији, Саборној цркви, наставак су дугогодишње традиције и потврда делатне саможртвене љубави Владике Максима, као и верног народа чији је он Архипастир.

Владика Максим је началствовао Св. Литургијом у саборном храму Св. Ђорђа у Призрену уз учешће призренских богослова и преосталих Срба из Призрена и поклоника из Црне Горе. Потом је поделио трпезу љубави у трпезарији Богословије, разговарао са професорима Богословије и посетио манастир Св. Архангела код Призрена. Као и претходних година Владика је за верни народ на Косову и Метохији донео благослове и помоћ верника Епархије Западно-америчке. Ђаци и професори посебно су се обрадовали једном од првих примерака новог капиталног дела, које је приредио Епископ Максим, ”Српско хришћанско наслеђе Америке”.