Eпископ Западноамерички Г. Максим у посети Призрену

7. Октобар 2012 - 21:22

Његово Преосвештенство Епископ Западноамерички Г. Максим боравио је данас у посети Косову и Метохији. Владика Максим је у Призрену служио Св. Литургију, на којој су певали ученици Богословије Св. Кирила и Методија са својим професорима. Након Св. Литургије, Владика Максим је заједно са својим домаћином Епископом Теодосијем посетио Богословију где се упознао са животом и радом ове богословске школе. Владика Маким је Епископу Теодосију предао новчани прилог који су сакупили верници његове Епархије за помоћ Богословији у Призрену.

This text will be replaced

Беседа Еп. Максима на Св. Литургији у Призрену

У поподневним часовима Владика Максим је посетио манастир Грачаницу и наставио пут према Београду. Непосредно након ратног страдања 1999. године, Владика Максим је као јерођакон често боравио на Косову и Метохији заједно са умировљеним Епископом Захумско-херцеговачким Атанасијем, са којим је свакодневно обилазио и помагао страдални народ у косовским енклавама.