Епископи Атанасије и Максим служили Свету Архијерејску Литургију у Новом Пазару

Његово Преосвештенство Епиископ Атанасије данас је служио Св. Архијерејску Литургију у саборном храму Светог Николе у Новом Пазару уз саслужење Њ.П. Епископа Западно-Америчког Г. Максима и свештенства Епархије Рашко-Призренске.

На Светој Литургији је учествовало преко стотину верника, међу којима и монахиње манастира Кончул, вероучитељи и доста деце који су се и причестили. На Литургији је певао дечији хор из Новог Пазара. Епископ Атанасије је посебно беседио о Хришћанству и хришћанској крсто-васкрсној духовности као радости и светлости, за разлику од мрачне псеудо-духовности оних који не знају за љубав и заједницу у Христу Распетом и Васкрслом. Присутним верницима се на крају топлим речима обратио и Епископ Максим преносећи им подршку и поздраве православне браће и сестара из далеке Америке. Обојица Епископа са свештенством и верницима су се потом послужили у парохијском дому, где је Владика Атанасије посебно разговарао и шалио се са децом.

This text will be replaced

Интегрални звучни запис беседе Епископа Атанасија 15 МБ

Након Архијерјске Литургије Епископ Атанасије је посетио древну Петрову цркву, једну од најстаријих хришћанских светиња на нашим просторима.

У манастиру Грачаница данас је Св. Архијерејску Литургију служио Њ.П. Епископ Артемије уз саслужење Њ.П. Епископа Тимочког Г. Јустина и Викарног Епископа Липљанског Г. Теодосија. У својој беседи Епископ Јустин је говорио о значају Великог Поста као периода "духовне смотре" као и Часноме Крсту Господњем који се прославља у овој Крстопоклоној недељи Четрдесетнице. На Светој Литургији је учествовало неколико десетина верника.