Епископи Теодосије и Атанасије служили Литургију у манастиру Грачаница

1. Фебруар 2015 - 19:25

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије у манастиру Грачаници дочекао је драгог госта Његово Просвештенство умировљеног Епископа захумско-херцеговачког господина Атанасија.

Епископ Атанасије дошао је на поклоњење косововско-метохијским светињама где је посетио царски град Призрен, Призренску богословију, манастира Светих Архангела, цркву Светог Ђорђа, манастира Зочиште и друге светиње. Данас је служио свету Литургију у манастиру Грачаница заједно са Епископом Теодосијем, свештенством и свештеномонаштвом Епархије рашко-призренске и верним народом. Литургији у Грачаници су присуствовали и професори и богословци Призренске богословије.

Након прочитанога Јеванђеља Епископ Атанасије се присутнима обратио беседом.

This text will be replaced

Беседа Епископа Атанасија

Велики број верника приступио је причешћу Светим Христовим Тајнама, међу којим је био велики број деце.

Након Свете Литургије у манастирској трпезарији за све присутне послужена је трпеза љубави коју су припремиле грачаничке сестре монахиње са мати игуманијом Ефросинијом.

Епископ Атанасије у оквиру свог боравка на Косову и Метохији ће посетити још и манастир Високе Дечане, Ђаковицу, Пећку патријаршију и друге светиње.