Храмовна слава цркве Св. Великомученице Марине у Доиновићима код Новог Пазара

30. Јул 2012 - 16:34

Уселу Доиновићу код Новога Пазара прослављена је храмовна слава Св. Великомученицe Марине. У присуству педесетак верника Свету Литургују служили су старешина храма јереј Далибор Лазић уз саслуживање јеромонаxа Гаврила из Ђурђевих Ступова.На Литургији се причестило око двадесеторо људи и деце.

Црква Св. Великомученице Марине у Доиновићима у народу је познатакао Мариница и налази се на брду које доминира широм околином. Необично је малих димензија 2м-3м и саграђена је половином 17века по нароном веровању за једну ноћ. Изнутра је црква живописана.

Ове године је био домаћин Профил Ђоковић из села Доиновиће а за следећу годину се јавио Живко Ђоковић који је родом из истог села али се пре тридесет година одселио за Крагујевац.