Храмовна слава манастира Бањска

Поводом храмовне славе манастира Бањска, празника Преноса моштију светога првомученика и архиђакона Стефана, свету Литургију у овој задужбини светог  краља Милутина служио је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије уз саслужење великог броја свештенослужитеља и вернога народа.
У Литургијском сабрању учествовали су игумани манастира  Светих Архангела, Црне Реке, Зочишта, Девине Воде, Тушимље, свештеници косовскомитровичког и пећског архијерејског  намесништва, монаси Високих Дечана и сестре монахиње из манастира Грачанице.

Епископ Теодосије је, у току свете Литургије, у чин ђакона рукоположио Жарка Митровића из Косовске Митровице
Причешћу светим Христовим Тајнама приступио је велики број верника, након чега је обављен литијски опход око храма и благослиљање славског жита и колача.