Иконе из Русије за страдалне манастире и цркве на Косову и Метохији

19. Фебруар 2012 - 22:45

Након данашње недељне Литургије у храму Св. Николе у Приштини две Рускиње, Наталија Батрајева из Краснодара и Наталија Мошника из Москве поклониле су овој страдалој и опет васкрслој светињи на дар икону Св. Николаја Чудотворца коме је овај храм посвећен. Икону су примили сештеници овог храма јереји Дарко Маринковић и Стева Митрић заједно са окупљеним верницима.

Батрајева и Мошникова бораве ових дана с благословом Епископа Теодосија на Косову и Метохији где обилазе манастире и цркве које су пострадале претходних година и остављају на дар иконе које су саме донеле из Русије. Ове две православне Рускиње свој подухват су организовале у сарадњи са амбасадом Руске Федерације у Београду и канцеларијом Амбасаде у Приштини који су им помогли око транспорта икона. Након Приштине Батрајева и Мошникова посетиће манастир Девич, Ђаковицу, Призрен и друге наше светиње где ће такође оставити и прилоге које су сакупили верници из Русије.