Ивањдан - Епископ Теодосије служио Св. Литургију у селу Беровојце код Косовске Каменице

7. Јул 2011 - 22:16

Епископ Рашко-призренски Теодосије служио је данас, на празник Рођења Св. Јована Претече и Крститеља Господњег (Ивањдан) Свету Литургију у селу Беривојце код Косовске Каменице. Том приликом је осветио цркву посвећену Св. Претечи која је обновљена на темељима старе цркве. Владики Теодосију саслуживали су свештеници гњиланског и приштинског намесништва. После Св. Литургије Владика Теодосије је посетио породицу Трајана Арсића, директора гимназије у Каменици која једина живи у насељу изнад цркве. У току данашње посете Косовском Поморављу Владика Теодосије је посетио и село Ранилуг како би разговарао са надлежним свештеником и мештанима у вези нове цркве која је у процесу изградње.