Ивањдан - слава цркве у манастиру Сочаница

8. Јул 2014 - 21:03

На празник Рођења светог Јована Претече и Крститеља Литургију у манастиру Сочаница служио је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије уз саслужење архимандрита Јована игумана црноречког, протонамесника Бранислав Дикића пароха сочаничког, јеромонаха Фотија настојатеља манастира  Девине Воде, јереја Александра Зафировића пароха косовскомитровичког, јеромонаха Јустина сабрата манастира Сочанице, протођакона Зорана Гођевца и ђакона Милана Јакића.

Светом Причешћу приступили су верни из Сочанице и других крајева који су дошли у свету сочаничку обитељ да прославе овај велики празник.
Пред сам крај Литургије Епископ је благословио славски колач и жито након чега се обратио пригодном беседом у којој је указао на смисао и значај празника и честитао славу настојатељу манастира Сочаница протосинђелу Дамјану и братији.
Након свете Литургије послужен је славски ручак за све присутне.