Литургија у храму Светог Саве у јужном делу Косовске Митровице

7. Јул 2014 - 16:27

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије, у четврту недељу по Духовима, служио је свету Литургију у храму Светога Саве у јужном делу Косовске Митровице.

Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Милија Арсовић, протојереј Саво Шмигић, протојереј Станиша Арсић, протојереј Миломир Влашковић, протојереј Радета Дончић, јереј Симо Чимбуровић, јереј Милан Васић, јереј Александар Зафировић и ђакон Милан Јакић. Поред служашчих свештеника Литургији је присуствовао и протојереј-ставрофор Светислав Нојић умировљени парох косовскомитровички.

Од стопедесет верника колико их је присуствовало овом Сабрању велики део њих је приступио светом Причешћу, a nакон Литургије за све је било припремљено послужење испред храма.