Манастир светих Козме и Дамјана у Зочишту прославио славу

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије боравио је,  13. и 14. новембра, у манастиру светих врача Козме и Дамјана у Зочишту, а поводом манастирске славе.
Уочи празника светих Козме и Дамјана служено је свечано бденије на којем је искушеник ове свете обитељи Михајло , од стране Епископа Теодосија, замонашен и добио име Антоније.

На сам дан празника служена је света архијерејска Литургија на којој је Епископу Теодосију саслуживао велики број свештеника и свештеномонаха из неколио епархија СПЦ.

У беседи након благосиљања славскога жита и колача Епископ Теодосије је честитао славу игуману манастира Високопреподобном архимандриту Стефану и братији, али и говорио о манастиру светих врача Козме и Дамјана у Зочишту као јасном показатељу славе и моћи Божије, да је манастир васкрсао из препела а све на славу Божију и да се покаже да је од Бога моћ а не од овога света.

Након Литургије уследила је славска трпеза за све присутне.