Митрополит Амфилохије и Епископ Теодосије служили Св. Литургију у манастиру Високи Дечани

У манастиру Високи Дечани данас је било посебно свечано јер је Св. Литургију служио Митрополит Црногорско-приморски Амфилохије уз саслужење Епископа Рашко-призренског Теодосија и свештенослужитеља из Србије, Црне Горе, Мађарске и Бразила.Св. Литургију су певали богословци призренске богословије са дечанским монасима. У току Литургије Митрополит Амфилохије је у чин презвитера рукоположио професора Призренске богословије јерођакона Исидора Јагодића, а на крају је и преломљен славски колач са данашњим свечаром, дечанским монахом протосинђелом Андрејем, проректором Призренске богословије. Св. Литургији је присуствовало око 200 поклоника, као и шеф грчке канцеларије у Приштини гђа. Константина Атанасијаду.