Митрополит Амфилохије посетио село Батусе, присуствовао Св. Литургији и пресекао славски колач

20. Јул 2010 - 13:54

Мјестобљуститељ Епархије Рашко-призренске и Косовско-метохијске Високопреосвећени Митрополит Амфилохије посетио је данас заједно са секретаром Епархије јерејем Савом Шмигићем село Батусе код Косова Поља и учествовао у Светој Литургији која је служена поводом храмовне славе Св. Великомученице Недеље. Св. Литургију служио је јереј Синиша Миленковић из Липљана уз учешће већег броја народа из села и околине.

Након Свете Литургије Митрополит Амфилохије пресекао је славски колач и учествовао у Литији око храма. У беседи окупљеним верницима Мјестобљуститељ Епархије говорио је о мученици Недељи и њеном страдању за Христа којим је задобила вечну славу, потврдивши своју љубав према свом женику Христу.