Митрополит Амфилохије служио Св. Литургију у манастиру Високи Дечани и рукоположио Бојана Крстића у чин ђакона

Митрополит Амфилохије, Мјестобљуститељ Епархије Рашко-призренске и Косовско-метохијске, данас је служио Св. Литургију у манастиру Високи Дечани уз саслужење Викарног Епископа Теодосија и десет свештенослужитеља. На Светој Литургији у чин ђакона Митрополит Амфилохије рукоположио је Бојана Крстића, вероучитеља из Гуштерице. У склопу Литургије обављена је и света тајна брак,а у који су ступили Слободан Ђорић из Добротина, који се припрема за свештену службу, и његова супруга Видосава. Митрополит Амфилохије је у својој беседи посебно говорио о слабости људске природе и сили коју имамо једино у Христу. Након Свете Литургије и ручка, Митрополит Амфилохије је обишао манастирско имање где га је игуман манастира Владика Теодосије упознао са најновијим активностима манастирског братства. У вечерњим часовима Митрополит Амфилохије и Викарни Епископ Теодосије учествовали су у свечаној Митровданској академији у Косовској Митровици уочи сутрашње славе града Св. Димитрија.