Митрополит Кемеровски РПЦ Г. Аристарх са Епископом Будимљанско Никшћићким Јоаникијем у посети Епархији Рашко-призренској

15. Септембар 2014 - 22:02

Његово Високопреосвештенство Митрополит Кемеровски Г. Аристарх (Руска Православна Црква) данас је боравио у посети Епархији Рашко-призренској и Косовско-метохијској у пратњи Преосвећеног Епископа Будимљанског Г. Јоаникија. Високе госте у манастиру Високи Дечани дочекао је Преосвећени Епископ Рашко-призренски Теодосије са дечанском братијом. Након свечаног дочека и доксологије у манастирском храму Преосвећени Архијереји задржали су се на ручку и разговору у манастирском конаку. Епископ Теодосије је, обраћајући се Митрополиту Аристарху, посебно нагласио благодарност Руској Православној Цркви и њеном верном народу који су у најтежим историјским тренуцима увек несебично помагали своју браћу у Србији и показивали солидарност посебно са њеним народом на Косову и Метохији.