На Крстопоклону недељу Епископ Теодосије служио Св. Литургију у Пасјану, Косовско Поморавље

18. Март 2012 - 17:45

На Крстопоклону недељу Великог поста Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије служио је Св. Литургију у храму Св. Преображења у селу Пасјане у Косовском Поморављу. Некон недавне посете овом селу поводом хапшења шесторице Срба  који су притоврени од стране Косовске Полиције, Владика Теодосије је и овом приликом желео да охрабри становништво овог краја које је и даље дубоко потрешено овим догађајем. У Св. Литургији учествовало је око 150 верника, посебно деце.

Говорећи о смислу ношења крста Христовог и одрицања од наше пале природе сталним и животворним преопражавањем у светотајинском животу Цркве, Владика Теодосије је нарочито говорио о потреби народног јединства, праштања и солидарности. У разговору са верницима након службе, Владика је нагласио да без обзира на све политичке разлике Срби на Косову и Метохији мора да живе као једна светосавска породица и да изнад међусобних партијских и личних интереса увек ставе интересе целог народа који треба да остане на својим вековним огњиштима.