На Сабор Пресвете Богородице и Св. Првомученика Стефана Епископ Теодосије служио у Новом Пазару и Кончулу

На други дан Божића, када се прославља Сабор Пресвете Богородице, Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије служио је Св. Литургију у храму Св. Николе у Новом Пазару уз саслужење свештенства новопазарског намесништва. Владика Теодосије у току боравка у Новопазарском крају посетио манастире Сопоћане и Ђурђеве Ступове како би монасима честитао божићне празнике.

На трећи дан Божића, празник Св. Првомученика и Архиђакона Стефана Владика Теодосије је требало да служи у манастиру Бањској која овај празник прославља као храмовну славу. Због лоших временских услова Владика се задржао у манастиру Кончул где је тог дана одслужио Св. Литургију и честитао игуманији манастира мати Минодори и сестрама божићне празнике.