НАЈАВА: Предавање Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког г. Јоаникија - ''Значај монаштва у Цркви Христовој''

2. Април 2014 - 14:24

Највљујемо наставак духовног семинара у Грачаници који се организује благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Теодосија. Предавања се одржавају у Дому културе Грачаница, свакога четвртка,са почетком у 19 часова. Овога четвртка,3.априла, на тему ''Значај монаштва у Цркви Христовој'' говориће Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије.

Епископ будимљанско-никшићки Јоаникије (Мићовић), замонашен је у манастиру Ћелија Пиперска 1990. године. Од избора за епископа будимљанско-никшићког залаже се за обнову раније порушених и изградњу нових цркава и манастира, али и за обнову монаштва по општежитељном или скитском уставу. Студије и чланке из области богословља, историје Српске Православне Цркве и књижевности објављује у црквеним часописима и грађанској периодици. Учествовао је на више међународних и научних скупова на теме односа између цркве и државе данас.

Организатори Духовног семинара су Епархија рашко-призренска и косовско метохијска и Дом културе Грачаница.