НАЈАВА: Предавање Његовог Преосвештенства Епископа јегарског г. Порфирија на тему ''О хришћанској љубави''

25. Март 2014 - 15:34

Највљујемо наставак духовног семинара у Грачаници који се организује благословом Његовог Преосвештенсва Епископа рашко-призренског Теодосија. Предавања се одржавају у Дому културе Грачаница, свакога четвртка,са почетком у 19 часова. Овога четвртка, 27. марта, на тему ''О љубави Божијој" говориће Његово Преосвештенство Епископ јегарски г. Порфирије (Перић).
 Епископ Порфирије је један од најпознатијих савремених  духовника Српске Православне Цркве, замонашен је у Високим Дечанима и дуго времена је активни учесник јавног живота. Игуман је манастира Ковиљ и посебно се залаже за развијање социјалних активности као што је рад са наркоманима. Држи многа богословска предавања на разним трибинама, издаје бројне студије, чланке и текстове на теолошке и психолошке теме, као и расправе у којима даје одговоре на егзистенцијалне проблеме и изазове савременог човека. Помаже и духовно руководи многим младим људима из света. Председава Саветом Републичке радио дифузне агенције и редовни је професор на Православном Богословском факултету Универзитета у Београду где је шеф катедре за Пастирско богословље.

Организатори Духовног семинара су Епархија рашко-призренска и косовско метохијска и Дом културе Грачаница.