Његова Светост Патријарх Српски Иринеј са члановима Св. Синода и Одбора за КиМ на Косову и Метохији

Његова Светост Патријарх Српски Г. Иринеј свечано је вечерас дочекан у манастиру Грачаница где у пратњи Владике Теодосија допутовао заједно са двојицом чланова Св. Архијерејског Синода СПЦ Епископом Сремским Г Василијем и Епископом Шумадијским Г. Јованом, чланом Одбора Св. Арх. Сабора за Косово и Метохију Епископом Крушевачким Г. Давидом и секретаром Св. Синода протојерејем-ставрофором Савом Јовићем. Владика Теодосије је као домаћин са радошћу поздравио Српског Патријарха и пожелео му добродошлицу са својим свештенством и окупљеним народом.

Сутрадан, 7. фебруара у Епископском двору у Призрену ће бити одржана редовна седница Св. Синода и Одбора за Косово и Метоохију, на којој ће поред поменутих чланова ових црквених тела учествовати Митрополит Црногорско-приморски Г. Амфилохије, Епископ Будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, умировљени Епископ Захумско-херцеговачки Г. Атанасије и Викарни Епископ Лилпљански Г. Јован. На седници Св. Синода и Косовско-метохијског одбора биће разговарано о проблемима са којима се Црква суочава на простору Косова и Метохије као и о мерама које Црква треба предузети како би се обезбедила боља заштита верног народа, светиња и културне баштине на овом простору.

Пре почетка заседањња Његова Светост Патријарх Српски Г. Иринеј служиће Св. Литургију у Саборном храму Св. Ђорђа у Призрену уз саслужење архијереја и свештенства Епархије.