Новак Ђоковић приложио 100.000 долара манастиру Грачаници

Познати српски тенисер Новак Ђоковић обезбедио је ових дана донацију од 100.000 америчких долара за манастир Грачаницу. Ова новчана помоћ манастиру Грачаници и Епархији Рашко-призренској намењена је откупу земљишне парцеле Падалиште у непосредној близини манастирског имања. Манастир је био принуђен да откупи поменуту парцелу по веома високој цени јер би у противном имовина била заувек отуђена од манастира и Цркве, што би дугорочно гледано имало веома штетне последице за целу српску заједницу у Грачаници.

Новчана донација за манастир Грачаницу уплаћена је преко Хуманитарног фонда НОВАК који ради уз свесрдну подршку г. Генадија Тимченка, угледног бизнисмена и добротвора из Русије.

Поред својих достигнућа на пољу спорта где храбро и достојанствено представља свој народ, Новак Ђоковић се истакао и својом добротворном делатношћу, свесрдним и искреним помагањем страдалном народу са Косова и Метохије. Поред његове редовне помоћи манастирима Хиландару и Св. Архангелима код Призрена, такође треба поменути помоћ и стипендирање деце, посебно са Косова и Метохије, преко фондације “Наша Србија”, донацију амбулантног возила болници у Косовској Митровици, помоћ деци ометеној у развоју у Бањој Луци, као и помоћ недавно пострдалим у земљотресу у Краљеву и поплавама у Лозници.