Одржан братски састанак Архијерејског намесништва новопазарског

По традицији коју је установио блаженопочивши Патријарх Павле, док је био Епископ Рашко-призренски, у Новом Пазару је данас одржан братски састанак свештенства Архијерејског намесништва новопазарског. Братски састанци свештенства се одржавају у току Св. Четрдесетнице средом или петком у центрима Архијерејских намесништава и почињу Литургијом Пређеосвећених дарова. Након састанка свештенства архијерејског намесништва митровичког у среду (16. марта) данас је одржан састанак свештенства у Новом Пазару.

Данашњу Св. Литургију, којој је присуствовао Епископ Теодосије, служио је парох штитарски, јереј Далибор Лазић, уз саслужење ђакона Уроша Нишавића. Литургија је протекла у молитвеној атмосфери, а било је око десетак причасника, посебно деце. После Литургије и послужења у сали Црквене општине одржан је састанак на коме се, после уводне речи еп. Теодосија, најпре говорило о протеклом богослужењу, а потом и о активностима свештеника и њиховом пастирском раду на парохији. Владика Теодосије је подсетио свештенике да, као истински духовни пастири, треба молитвено да брину о свом стаду, т.ј о сваком парохијанину, поготову у садашњој ситуацији када присталице секте рашињеног Артемија Радосављевића покушавају да ширењем клевета задобију нове присталице и одвоје их од Српске Православне Цркве.

Уз питања свештеника упућених свом Архијереју разговарало се о литургијским недоумицама, али и о плановима Епархије Рашко-призренске везаним за активности новоосноване добротворне канцеларије. Било је речи и о материјално-финансијском пословању и обавезама Црквених општина према Епархији. Састанак је у братској љубави завршен ручком који је припремила Црквена општина у Новом Пазару.