Оскрнављено српско православно гробље у селу Крушевац

Српско православно гробље у селу Крушевац , које се налази на око седам километара од Обилића  у правцу Косово Поља, оскрнављено је од стране непознатих вандала. Споменици су порушени и уништени у ватри. Наиме, претходно је на православне споменике бацано смеће и разне отпадне сировине као што су пластика и гума и накнадно је све то запаљено. На фотографијама које поседује Епархија рашко-призренска и на основу извештаја свештеника са терена види се да су споменици у потпуности уништени.

Поводом овог најновијег скрнављења гробља у селу Крушевац, општина Обилић, Епархија Рашко-призренска изражава најоштрију осуду уз дубоко жаљење што се наставља скрнављење српских православних гробаља на Косову и Метохији.