Освештан камен темељац за храм светог апостола и еванђелисте Луке у Грабовцу

17. Јул 2014 - 13:20

На празник светих мученика и бесребреника Козме и Дамјана, 14. јула у селу  Грабовац - општина Звечан, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије освештао је и положио камен темељац за храм светог апостола и еванђелисте Луке.
Нови храм у Грабовцу изградиће се на  локацији која је од раније позната у народу као "црквиште" , а поред откривених темеља старог православног храма који датира највероватније из 14. века.  Главни пројектант цркве је, благословом Епископа Теодосија, господин Јовица Лукић.
Освећењу и полагању камена темељца присуствовали су свештеници архијерејског намесништва косовскомитровичког, верни народ овог краја и представници локалне власти у општинама Звечан, Зубин Поток и Косовска Митровица.