Освештен новоподигнути храм Св. Великомученика и Чудотворца Пантелејмона у Лепини, надомак Грачанице

Надомак Грачанице, у селу Лепина, Епископ Рашко-прирзенски Теодосије уз саслужење свештенства приштинског архијерејског намесништва освештао је данас новоподигнути храм Св. Великомученика и Чудотворца Пантелејмона. У знак признања за труд око подизања овог храма и активност у пастирском раду Владика Теодосије одликовао је липљанског пароха јереја Синишу Миленковића чином протојереја. Након што је благословио славски колач и преломио га са домаћинима, Владика Теодосије је у беседи укрепио верни народ овог краја који и у ово тешко време није жалио труда да подигне овакав велелепан храм у славу свог заштитника и покровитеља Св. Пантелејмона.